Odmietnuť všetko môžete tu.

 

 

 


16. 11. 2018 | BLOG

Quilling

Táto metóda ručných prác a nádherné umenie je známe už dlhé roky. Je obľúbené hlavne u predstavivých a kreatívnych ľudí. Je to jednoduchý spôsob ako si vyrobiť krásnu dekoráciu. Pri vytváraní je potrebné byť trpezlivý a opatrný.

Tento druh „handmade“ výroby je jednoduchý a finančne nenáročný.

Podstatou quillingu je rolovanie, krútenie a iné tvarovanie papierových prúžkov, ktorými následne vytvárame požadované vzory. Týmto spôsobom môžeme vytvoriť jedinečnú dekoráciu, či ozdobiť pohľadnice, či dokonca vyrobiť šperky.

Ak by ste mali pochybnosť o tom, či vám takto stočený papier vydrží a nepretrhne sa, môžeme vás uistiť, že sa to nestane. Stočený papier je totiž prekvapivo silný, a vy ho môžete spevniť a dodať mu lesk záverečným lakom, či priehľadným lepidlom.

Na vytvorenie krásneho diela pomocou quillingu potrebujeme farebné papierové prúžky, lepidlo, pero na quilling a šablónu, pomocou ktorej vytvoríme stále rovnaké tvary.

Základom je z papierového prúžku spraviť špirálu a následne stlačením vytvoriť požadovaný tvar. Prúžok zavinieme tak, že jeho koniec vložíme do zárezu quillingového pera a zrolujeme a koniec zalepíme. Ak chceme konkrétny tvar, vložíme ho do príslušnej šablóny a prúžok sa rozvinie do daného tvaru. Spájaním tvarov nám tak vznikne finálny obraz vytvorený technikou quilling.

 

 

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV